Lider w stylu GROM

Będąc od dziecka zagorzałym fanem wszelkiej maści literatury wojskowej, do niniejszej lektury podchodziłem na początku ze sporą rezerwą. Czy nie jest to przypadkiem próba „zmonetyzowania” doświadczenia bojowego rodzimych „specjalsów” na fali aktualnej sytuacji politycznej, wojny w Ukrainie i mody na atrakcyjnie brzmiące biznesowe nowalijki? Gdy jednak zaczęliśmy organizować warsztaty „Special OPS Bootcamp”, podczas których uczymy m.in. przywództwa i współpracy czerpiąc garściami z wiedzy zaprzyjaźnionego oficera wojsk specjalnych, a także analizować rozmaite podejścia do zarządzania w wojsku, postanowiłem szybko naprawić ten błąd. 

„Lider w stylu GROM” autorstwa emerytowanych operatorów legendarnej polskiej jednostki specjalnej to porywająca lektura, która zabiera czytelnika w świat zarządzania w wojskach specjalnych, odkrywając tajniki udanego przywództwa w ekstremalnych warunkach. Autorzy wciągają nas w opowieść pełną niezwykłych wyzwań, emocji i niezłomnej determinacji, która jest nieodzowna w tym środowisku.

Ekstremalne przywództwo w polskim wydaniu

Książka eksponuje nie tylko „taktyczne” aspekty zarządzania, ale przede wszystkim skupia się na kształtowaniu silnego charakteru i zdolności do podejmowania szybkich, trafnych decyzji. Odpowiada m.in. na pytanie, jak skutecznie budować i utrzymywać zespół w najbardziej stresujących sytuacjach oraz jak wzmocnić morale i zaufanie wśród podwładnych. „Lider w stylu GROM” to także podróż przez przywództwo oparte na wartościach, jak honor, dyscyplina i poświęcenie. Przedstawia autentyczne historie i przykłady inspirujących liderów, którzy osiągnęli wybitne rezultaty w wojskach specjalnych, a ich doświadczenia można zastosować w praktycznie każdej dziedzinie zarządzania.

Szukasz inspiracji do zbudowania własnego modelu przywództwa na bazie wzorców z najlepszych armii świata? Zastanawiasz się, dlaczego wojska specjalne są warte każdych pieniędzy, szkolą się latami, a ich żołnierze bardzo rzadko tracą życie na polu walki? Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w wojsku prezencja i mundur mają tak duże znaczenie? Zarządzanie w wojskach specjalnych to nie tylko strategie militarnych operacji, ale również umiejętność przewodzenia ludziom w skrajnych warunkach. Ta książka pozwoli Ci poznać tajniki takiego przywództwa i zainspiruje Cię do wdrożenia jego zasad w swoim życiu osobistym i zawodowym!

Udostępnij artykuł:
Przemysław Skrzek
Autor:

Przemysław Skrzek

Przedsiębiorca i edukator
Przedsiębiorca i specjalista w branży IT, executive manager, praktyk nowoczesnych metod zarządzania. Pomysłodawca i animator ogólnopolskiego klastra firm informatycznych ITCorner. Certyfikowany menedżer, trener i coach biznesu, a także muzyczny… multiinstrumentalista.
wróć do góry