Chorwacja, żagle, rozwój!

Dziś wyruszamy w 5-ty ITCorner Yachting Challenge. Blisko 30-tu właścicieli i menedżerów firm z branży IT oraz branż pokrewnych, 3 jachty, prawie 200 mil wzdłuż przepięknych wybrzeży słonecznej Chorwacji. Wspólne zwiedzanie, gotowanie i radość życia. Wyśmienita śródziemnomorska kuchnia, mule, ostrygi i inne frykasy. Po drodze zwiedzanie Słowenii i Węgier.

Ale najważniejsza jest rzecz zgoła odmienna – bycie razem i wymiana doświadczeń. 10 dni, 24h / dobę. Rozmowy, hackatony biznesowe, warsztaty, dyskusje do nocy przy dobrym winie. Jeden z uczestników poprzednich edycji rejsu – na co dzień współwłaściciel 250-osobowej firmy IT – podsumował swój udział swego czasu następująco: „Podczas tygodniowego rejsu z ekipą ITCorner nauczyłem się więcej, niż … podczas 2-letnich studiów Executive MBA”.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Pomiędzy jednym a drugim halsem będziemy gawędzić m.in. o budowaniu unikalnej propozycji wartości, strategii, kulturze organizacyjnej, sprzedaży czy zarządzaniu. Zamierzamy posłużyć się m.in techniką Action Learning, by zrównoważyć dyskusję i poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań w gronie tak wielu wyrazistych liderów o bardzo unikalnych doświadczeniach.

O tym, co z tego wyniknie, będziemy informować w kolejnych postach tego cyklu. Na marginesie – ważna uwaga – kiedyś myślałem, że tego typu wyjazdy to rzecz bardzo kosztowna. Nic bardziej mylnego – gorąco polecam – racjonalność nakładów, jak i szybki zwrot z inwestycji gwarantowane. Jeżeli natomiast szukacie biznesowego uzasadnienia dla takiej eskapady, poniżej krótka reklama ITCorner przygotowana specjalnie na potrzeby budowania relacji z partnerami zagranicznymi, których za rok chcemy… również zaprosić na nasz rejs – ahoj!

Udostępnij artykuł:
Przemysław Skrzek
Autor:

Przemysław Skrzek

Przedsiębiorca i edukator
Przedsiębiorca i specjalista w branży IT, executive manager, praktyk nowoczesnych metod zarządzania. Pomysłodawca i animator ogólnopolskiego klastra firm informatycznych ITCorner. Certyfikowany menedżer, trener i coach biznesu, a także muzyczny… multiinstrumentalista.
wróć do góry