Korporacyjni rebelianci

Tytuł książki pokazuje jak w soczewce sposób patrzenia jej autorów na obszar teorii i praktyk zarządzania, a podtytuł – „Niech praca będzie frajdą” – który wydaje się być oksymoronem, wzmacnia dodatkowo to odczucie. Słowo rebelia nie jest również bez znaczenia, gdyż to niezwykłe opracowanie wywraca tradycyjne spojrzenie na organizacje i teorię zarządzania. Joost Minnaar i Pim de Morree stali się katalizatorami ruchu progresywnego zarządzania, do którego przyłączyło się coraz więcej przedsiębiorców, liderów, teoretyków i praktyków zarządzania. W tym i my.

Książka jest zbiorem historii organizacji, które odniosły nieprzeciętny sukces i odmieniły swe losy dzięki całkowitej zmianie sposobów działania. Historii o m.in. odejściu od hierarchii, kaskadowego planowania i dyrektywnego kierowania na rzecz budowania zaangażowanych, skutecznych zespołów, czerpiących szczęście i samorealizację z wykonywanej pracy. Po przeczytaniu tej publikacji niewiele osób ma chęć wracać do „starego” sposobu myślenia i działania. Gorąco polecamy!

Udostępnij artykuł:
Przemysław Skrzek
Autor:

Przemysław Skrzek

Przedsiębiorca i edukator
Przedsiębiorca i specjalista w branży IT, executive manager, praktyk nowoczesnych metod zarządzania. Pomysłodawca i animator ogólnopolskiego klastra firm informatycznych ITCorner. Certyfikowany menedżer, trener i coach biznesu, a także muzyczny… multiinstrumentalista.
wróć do góry