Dziś wyruszamy w 5-ty ITCorner Yachting Challenge. Blisko 30-tu właścicieli i menedżerów firm z branży IT oraz branż pokrewnych, 3 jachty, prawie 200 mil wzdłuż przepięknych wybrzeży słonecznej Chorwacji. Wspólne zwiedzanie, gotowanie i radość życia. Wyśmienita śródziemnomorska kuchnia, mule, ostrygi i inne frykasy. Po drodze zwiedzanie Słowenii i Węgier.

Ale najważniejsza jest rzecz zgoła odmienna - bycie razem i wymiana doświadczeń. 10 dni, 24h / dobę. Rozmowy, hackatony biznesowe, warsztaty, dyskusje do nocy przy dobrym winie. Jeden z uczestników poprzednich edycji rejsu - na co dzień współwłaściciel 250-osobowej firmy IT - podsumował swój udział swego czasu następująco: "Podczas tygodniowego rejsu z ekipą ITCorner nauczyłem się więcej, niż ... podczas 2-letnich studiów Executive MBA".

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Pomiędzy jednym a drugim halsem będziemy gawędzić m.in. o budowaniu unikalnej propozycji wartości, strategii, kulturze organizacyjnej, sprzedaży czy zarządzaniu. Zamierzamy posłużyc się m.in techniką Action Learning, by zrównoważyć dyskusję i poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań w gronie tak wielu wyrazistych liderów o bardzo unikalnych doświadczeniach. O tym, co z tego wyniknie, będziemy informować w kolejnych postach tego cyklu.

Stay tuned!

PS. Poniżej zdjęcie jachtu, którym będziemy żeglować. Ważna uwaga - kiedyś myślałem, że tego typu wyjazdy to rzecz bardzo kosztowna. Nic bardziej mylnego - ahoj 😉

elan